Logo GBP w Sadkach

Biblioteczna wycieczka do Poznania .

Ocena 0/5
Biblioteczna wycieczka do Poznania.
Dnia 19 sierpnia odbyła się wycieczka autokarowa do Poznania, zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkach. Grupa ponad 40 osób z Sadek, Dębowa i Samostrzela, pomimo ogromnego upału, ruszyła na podpój stolicy Wielkopolski. Zwiedzanie rozpoczęła od Ostrowa Tumskiego – najstarszej części Poznania, który powstał ponad 1050 lat temu i był siedzibą pierwszych władców Polski. Podziemia oraz samą Katedrę poznańską pokazał nam licencjonowany przewodnik pan Marcin.Zaprowadził też zwiedzających przez Most Jordana na Śródkę pod słynny mural 3D, który właśnie został ogłoszony jednym z „nowych cudów” Polski.
Kolejnym punktem wycieczki był Stary Rynek i okolice – urokliwe miejsce wypełnione atrakcjami turystycznymi.Jedną z nich , o godzinie 12. były słynne poznańskie koziołki na renesansowym Ratuszu, domki budnicze, a także kościół Farny - arcydzieło baroku, z pięknymi malowidłami na suficie wprowadzającymi oglądających w świat iluzji. Przyszedł czas również na chwilę historii połączonej z zabawą czyli wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania . Zarówno starsi jak i młodsi uczestnicy dowiedzieli się , w jaki sposób powstaje najsłodszy symbol Poznania – Rogal Świętomarciński (pierwszy certyfikowany przez Unię Europejską produkt z Poznania)oraz skąd pochodzi gwara poznańska.Okazalo się ,że dla mieszkanców Gminy Sadki nie była ona nowością , gdyż wielu słów używali nasi dzadkowie.Wszyscy podczas pokazu bawili się wyśmienicie przy żartach Wuja Binia.
Ostatnim punktem wyjazdu była Palmiarnia Poznańska – największa w Polsce i jedna z największych w Europie – zaczęła działać już w 1911 r.! Na ponad 4600 m2 podzielonych na 12 pawilonów, prezentuje się tu ponad 1100 gatunków roślin i prawie 200 gatunków ryb oraz innych zwierząt. Spacer po palmiarni, to wędrówka wśród roślinności z różnych stref klimatycznych. Nie sposób opisać wszystkich wrażeń przeżytych tego dnia przez wycieczkowiczów. Niewątpliwie długo jeszcze będą go wspominać.
Pomimo okropnego upału wszyscy zadowoleni i w dobrej formie wróciliśmy do Sadek.
Tekst i zdjęcia: Joanna Brzozowska

Galeria zdjęć

299606406_8312701908741721_9041092582527444488_n 300224206_8312700885408490_8540978668314346164_n 300304454_8312700725408506_2412622518980223759_n 300383793_8312701912075054_1497465376250197044_n 300421994_8312700882075157_3809764539734858164_n 300434576_8312701155408463_5754571420633891858_n 300443815_8312701582075087_2192386347252593390_n 300494877_8312701588741753_3359836589032275026_n 300513362_8312700708741841_1951102128185895808_n 300518405_8312700362075209_5196041651259751758_n 300610930_8312701558741756_3174515872077685583_n 300712061_8312701218741790_7648201122556523699_n 300774076_8312700795408499_729615969885798974_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności