Logo GBP w Sadkach

Dzień Głośnego Czytania z biblioteką w przedszkolu.

Ocena 0/5

Ogólnopolski Dzień Czytania z biblioteką w przedszkolu.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto powstałe w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, aby promować czytanie głównie wśród dzieci młodzieży. Z tej też okazji dnia 30 września dyrektor GBP w Sadkach Joanna Brzozowska odwiedziła dwa oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej Sadkach. W obu grupach bibliotekarka przeczytała dzieciom książeczkę z serii „Przygody Fenka-Biblioteka” , z której dowiedziały się : co to jest biblioteka i w jakim celu ją odwiedzamy, nauczyły się też zasad szanowania książek oraz poznały zawód bibliotekarza. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, aby następnie bezbłędnie odpowiadać na zadawane pytania. Ponadto pani dyrektor zapoznała wszystkich z kampanią skierowaną do 3-6latków zat. „Mała książka -wielki człowiek”. Akcja ta ma na celu zachęcenie rodziców i dzieci do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania, przynajmniej 20 minut. Celem nadrzędnym spotkania była chęć rozbudzenia zamiłowania do książek i czytania. Z pewnością przyniesie to wiele korzyści na przyszłość.

Dzień 30 września to też Dzień Chłopaka, z tej okazji p. Joanna życzyła chłopcom spełnienia marzeń i poczęstowała wszystkich słodyczami ufundowanymi przez GBP w Sadkach.

Tekst: Joanna Brzozowska

 

Galeria zdjęć

243355612_557171215563286_6714004811137785942_n 243385832_6589499747728621_4432703124172400191_n 243506846_285329186526055_7026848962393601405_n 243510978_906353256754876_7269957594903742024_n 243637912_155898696732384_8709408783669687626_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności