Logo GBP w Sadkach

"Mistrzowie ołówka i pędzla"- warsztaty dla dorosłych 01.10.25

Ocena 0/5

Wczoraj w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach już drugi raz w tym sezonie, odbyły się niezwykle inspirujące zajęcia artystyczne, w których uczestniczyli pasjonaci malarstwa.

Tematem przewodnim naszych warsztatów by jesienno-zimowy pejzaż z brzozą na pierwszym planie, a techniką, jaką zastosowaliśmy, były farby akrylowe na płótnie. 

Na początku zajęć uczestnicy przyjrzeli się proponowanemu pejzażowi, przedstawiającego brzozę, zwracając uwagę na barwy i światło, które w jesiennym i zimowym krajobrazie mają wyjątkowy urok. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak różnorodne mogą być interpretacje tego samego motywu, a także omówić swoje pomysły na prace. 

Podczas malowania każdy z uczestników mógł swobodnie eksperymentować z kolorami i techniką, co zaowocowało powstaniem niezwykle różnorodnych dzieł. Pracowaliśmy w radosnej atmosferze, każdy miał szansę skupić się na szczegółach swojego obrazu, a prowadząca udzielała wskazówek dotyczących techniki nakładanie farb akrylowych oraz efektów, które można uzyskać poprzez mieszanie kolorów.

Brzozy, z ich charakterystycznymi białymi pniami i delikatnymi, rozwijającymi się gałązkami, stały się inspiracją dla działań artystycznych. Uczestnicy z zapałem oddawali się tworzeniu swoich interpretacji jesienno- zimowego krajobrazu, przemycają w swoje prace osobiste emocje i wrażenia.

Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie przeżywać twórcze chwile i odkrywać nowe aspekty malarstwa. Już teraz zapraszamy na kolejne warsztaty, gdzie będziemy eksplorować inne tematy i techniki. 

W październiku widzimy się w środy  15 i 29 o 16:30 jak zwykle w Sadkowskiej czytelni.

Galeria zdjęć

sa1 sa10 sa11 sa12 sa14 sa16 sa18 sa2 sa20 sa23 sa25 sa3 sa4 sa44 sa5 sa7 sa8 sa9
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności