"Pamięć drobinek" - zajęcia w Anielinach
"Pamięć drobinek" - zajęcia w Anielinach
Dnia 24 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach miała okazje przeprowadzić zajęcia w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia "Żakus" w Anielinach. Ich tematyką była 83 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim.
Lekcje biblioteczne odbyły się na podstawie bajki „Pamięć drobinek” autorstwa Zofii Staneckiej. Jest to propozycja Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowana specjalnie dla uczniów klas 1-2 szkoły podstawowej. Materiały te powstały w ramach akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie.
W trakcie zajęć uczniowie mogli wymienić skojarzenia, które związane są z pamięcią oraz wymieniły przedmioty, za pomocą których możemy ją pielęgnować. Po obejrzeniu bajki dzieci musiały wymienić jedną scenę z obejrzanego materiału. Przytoczyły ją nadając konkretnemu fragmentowi autorski tytuł.
Zwieńczeniem spotkania była część plastyczna, w której uczestnicy tworzyli z papieru żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie warszawskim, szacunku dla jego uczestników oraz nadziei.
Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia zajęć oraz miłą i przyjazną atmosferę.
Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!