Logo GBP w Sadkach

Październikowe spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki w Sadkach

Ocena 0/5

Październikowe spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki w Sadkach
23 października w czytelni naszej biblioteki odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki, w którym udział wzięły wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu.
Tym razem tematem przewodnim była jesień w poezji polskich autorów. Uczestniczki poznały wiersze m.in. Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza, Adama Asnyka oraz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Chętne dziewczyny z zaangażowaniem przeczytały wybrane utwory na głos, dzięki czemu w czytelni zapanował prawdziwie poetycki nastrój.
Po lekturze p. Dyrektor biblioteki zachęciła uczestniczki do rozmowy, zadając kilka inspirujących pytań o znaczenie poezji i jej miejsce we współczesnym świecie. Dyskusja była pełna ciekawych refleksji i osobistych przemyśleń.
Następnie p. Karolina zaprosiła dziewczyny do artystycznej zabawy – każda z nich miała za zadanie namalować jesienny obrazek, inspirowany zaprezentowanym wcześniej wzorem.
Na zakończenie spotkania uczestniczki odwiedziły wypożyczalnię, by znaleźć dla siebie interesujące książki. Ku naszej ogromnej radości, wiele dziewczyn sięgnęło także po tomiki poezji, które – choć dziś rzadziej wybierane – wciąż potrafią oczarować słowem i emocją.
Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania Klubu!
Tekst: Joanna Brzozowska
Zdjęcia :Karolina Narloch

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności